Jak zwiększyć masę u bardzo szczupłych osób?

Zwiększenie masy u bardzo szczupłych osób to nie raz dosyć poważny problem, ponieważ są osoby, które mogą bardzo dużo jeść i cały czas waga stoi nieustannie w miejscu, bądź różnica jest tylko kilka gramów, a przecież nie taki jest nasz plan, prawda?
Dlatego dziś szerzej omówimy temat tego, co robić aby zwiększyć masę u bardzo szczupłych osób.

Najważniejsze czynności

Najważniejsza rada i prawdopodobnie najprostsza rada to oczywiście jeść to co lubimy, dlaczego?
Kiedy jemy to co naprawdę lubimy, to oczywistym jest, że o wiele chętniej będziemy to jeść i w większych ilościach, a właśnie o to chodzi, by jeść jak najwięcej, ponadto zaleca się jeść tak zwane fast-foody (oczywiście nie ma to polegać na tym, że będziemy jeść to cały czas) ponieważ fast foody to często bardzo kaloryczne jedzenie, lub potocznie nazywane „bomby kaloryczne
Dobrą radą zwłaszcza na początku budowania masy jest jedzenie jak najczęstsze, jeść 5-6 posiłków dziennie ponadto pić dużo wody, najlepiej wody niegazowanej.

Woda gazowana zapełnia nasz żołądek, przez gaz który ta woda posiada, przez co będziemy mniej jeść.

Logicznym jest, że jeśli chcemy zwiększać masę ciała musimy ograniczyć aktywność fizyczną i właśnie to kolejna rzecz o której musimy pamiętać – ograniczyć aktywność.
Kiedy uprawiamy jakiś sport na przykład gramy w piłkę nożną i mamy kilka razy w tygodniu treningi spalamy bardzo dużo kalorii, ponieważ te treningi są bardzo intensywne, podobnie jest w przypadku kiedy gramy mecze ligowe, tutaj ta sama sytuacja, spalamy dużo kalorii przez bieganie 90 minut za piłką.

Natomiast co w przypadku kiedy chodzimy na siłownię?

Jeśli chcemy chodzić na siłownię dobrze jest przytyć, jednak nie być osobą otyłą, musimy masę budować z głową, po to by się nie zalać samym tłuszczem, dlatego właśnie fast – foody są dobre, jednak nie możemy ich jeść codziennie, zamiast tego warto wybrać szynkę, kiełbasę, mięso itp. 

Fast foody mają być „dodatkiem” a nie głównymi posiłkami.

Ostatnią kwestią będzie zwiększenie produktów białkowych, ponieważ to one sprawiają, że nasza waga idzie w górę, ponadto gdy chodzimy na siłownię warto spożywać dużo białka, ponieważ ono buduje nasze mięśnie po treningu.
Jogurty, skyry białkowe, jajecznica, mleko, twarogi to produkty które powinniśmy dodać do naszej diety i codziennie je jeść.

A później?

Później zostanie nam tylko obserwowanie efektów, ponieważ szybciej czy później one przyjdą.