Jesteś tym, co jesz! Postaw na wegetarianizm

Z pewnością wielokrotnie słyszałeś wyrażenie: „Jesteś tym, co jesz”.  Czy kiedykolwiek naprawdę zastanawiałeś się, co to znaczy?  A czy myślisz o tym, kiedy dokonujesz wyborów żywieniowych?

 W pewnym sensie stajemy się dosłownie tym, co jemy.  Czy kiedykolwiek widziałeś przykład swojego osocza krwi po zjedzeniu hamburgera typu fast food?  To, co wcześniej było klarownym płynem, staje się mętne wraz z tłuszczem i cholesterolem wchłanianym po zjedzeniu wysokotłuszczowego hamburgera.

 A kiedy o tym pomyślisz, stajemy się również tym, czego nie jemy.  Kiedy przestawiamy się z jedzenia mięsa na dietę wegetariańską, stajemy się mniej otyli, mniej podatni na wiele rodzajów nowotworów.  Nasz cholesterol może się poprawić.  Kiedy jesteśmy szczuplejsi i jemy mniej produktów pochodzenia zwierzęcego, zmniejsza się wiele innych problemów zdrowotnych i sprawnościowych.  Zmniejsza się częstość występowania cukrzycy typu II.  Ciśnienie krwi spada do normalnych zakresów.  Kiedy jesteś zdrowszy, bierzesz mniej leków.  Nawet jeśli masz w swoim abonamencie zdrowotnym zasiłek na lek na receptę, nadal oszczędzasz pieniądze przy mniejszych dopłatach za leki.

 Jeśli masz w rodzinie wysoki poziom cholesterolu lub wysokie ciśnienie krwi, zmiana nawyków żywieniowych jest szczególnie ważna.  Wykazano statystycznie, że przejście na dietę bardziej wegetariańską zmniejsza częstość występowania wielu chorób w krajach uprzemysłowionych.  Wegetarianie są statystycznie zdrowsi niż osoby wszystkożerne;  są szczuplejsze i żyją dłużej.

 Czy nie nadszedł czas, aby pomyśleć o tym, kim chcesz być i odpowiednio się odżywiać?  Chcesz być ospały i gruby?  Czy chcesz ryzyko związane ze spożywaniem produktów pochodzenia zwierzęcego o wysokiej zawartości tłuszczu?  A może chcesz wyglądać i być tym, kim są wegetarianie?  Szczuplejszy i sprawniejszy z dłuższą oczekiwaną żywotnością.  Nigdy nie jest za późno, aby zmienić to, co robisz i zwiększyć swoje szanse na dłuższe, sprawniejsze życie.

One thought on “Jesteś tym, co jesz! Postaw na wegetarianizm

Dodaj komentarz